szczepanow1

Rano, 22 lipca, wyruszyliśmy na pieszą pielgrzymkę do Szczepanowa. 

 

 

W grupie było około 400 osób z różnych krajów. Pokonując 21 kilometrów dotarliśmy do Sanktuarium Świętego Stanisława. Po uroczystej Mszy Świętej, którą odprawił arcybiskup Mieczysław Mokrzycki, rozpoczął się festiwal młodych. Były tańce, zabawy i wspólna modlitwa.

Rozmowa z Metropolitą Lwowskim MIECZYSŁAWEM MOKRZYCKIM


Co by arcybiskup powiedział młodym ludziom, którzy przyjechali na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa?

Warto przyjechać i zaryzykować, by przeżyć wielką przygodę z Jezusem i spotkać się z Ojcem Świętym Franciszkiem. Na Światowych Dniach Młodzieży odzwierciedla się miłość Chrystusa miłosiernego i poświadczenie kościoła powszechnego.

Jaka jest współczesna młodzież?

Kiedy się starzejemy, przybywa nam lat, mówimy, że kiedyś było inaczej. W każdej epoce młodzi ludzie mają swoje wartości, są obdarzeni umiejętnością rzeczowego patrzenia na świat. Potrafią wydobyć z niego co dobre, szlachetne, budujące.

Niektórzy odchodzą od Boga. Jak ich zachęcić do powrotu?

Zdarza się, że jednostki, a nawet całe społeczeństwa na jakiś czas faktycznie odwracają się od Boga. Jednak w swoim sercu odczuwają pustkę. Jeśli ktoś doda im odwagi i zachęci do powrotu do Kościoła to z radością wracają. Podobnie jest z młodzieżą, która przeżywa okres buntu, ale dzięki dobrym podstawom wiary, wyniesionym z domu mają gdzie powrócić.

Wśród pielgrzymów jest wiele osób z różnych krajów. Co arcybiskup chciałby im przekazać?

Aby zachłysnęli się pięknem Polski, jej głęboką wiarą, życzliwością i gościnnością. Niech ubogaci ich jak najlepsze przeżycie tych kilku dni w naszym kraju.

Rozmawiała Aurelia Pawlak

 

 

Kalendarium wydarzeń

Wrzesień 2023
N P W Ś C Pt S
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Brak wydarzeń

rekolekcje