Na p
oczątku marca w polskiej prowincji Sióstr Sacre Coeur
miała miejsce wizytacja Zarządu Generalnego.

To historyczne spotkanie nie ominęło naszego akademika! :)

 

 

Poznań odwiedziła s. Barbara Dawson rscj pochodząca ze Stanów Zjednoczonych. Było to bardzo sympatyczne spotkanie przy herbacie i cieście zrobionym przez jedną z naszych studentek – Olę. Zuzia i Magda pod okiem s. Ali przygotowały prezentację multimedialną o życiu Akademikowej Wspólnoty. Dowiedziałyśmy się, że niegdyś s. Barbara także prowadziła akademik dla studentów, co miło wspominała. Pytała co studiujemy, jak trafiłyśmy do akademika, z uśmiechem oglądała kuchnię, kaplicę i inne wspólne przestrzenie.

 

Na koniec wpisała się do kroniki dziękując za współtworzenie rodziny w Sercu Jezusa i za współdzielenie pragnienia wypełniania misji miłości („LOVE IS OUR MISSION”). Zapewniła także o swojej modlitwie za owocność naszej nauki i wzrastanie w nadziei.

 

W spotkaniu ujęła nas skromność Siostry i jej przystępność – spodziewałyśmy się ujrzeć kogoś dystyngowanego (w końcu to jedna z najważniejszych osób w Zgromadzeniu S.C.), kogo obecność wniesie atmosferę podniosłości, nienaturalnej powagi. Tymczasem wręcz przeciwnie – panował klimat radości, prostoty, bezpośredniości.  

 

AR

 

#fotogaleria#

Wydarzenia Poznań

Marzec 2024
N P W Ś C Pt S
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Brak wydarzeń